Wspólnota braci kapucynów

Serdecznie witamy Was tradycyjnym franciszkańskim pozdrowieniem "Pokój i dobro".

Wspólnotę Domu Rekolekcyjnego w Tenczynie tworzą aktualnie czterej bracia: br. Krzysztof Czeczko przełożony, br. Błażej Strzechmiński, br. Roman Rusek i br. Piotr Kwiatek

Naszym zadaniem jest wypełnianie franciszkańsko-kapucyńskiego powołania poprzez życie poświęcone modlitwie i pracy, w ubóstwie, prostocie i radości. Nasza praca to przyjmowanie grup przyjeżdżających na rekolekcje czy inne spotkania o charakterze religijno-rekreacyjnym, towarzyszenie im, zwłaszcza poprzez sprawowanie sakramentów (sakramentu pojednania i Eucharystii), prowadzenie rozmów i kierownictwo duchowe, głoszenie konferencji. Prowadzimy w naszym domu rekolekcje dla dzieci, młodzieży, małżonków, rodzin oraz dla osób konsekrowanych. Posługujemy też jako spowiednicy w domach sióstr zakonnych mieszkających w naszej okolicy oraz prowadzimy dla nich miesięczne dni skupienia.


br. Krzysztof Czeczko,


br. Błażej Strzechmiński, ur. 1969 r. w Łowiczu. W 1992 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów prowincji krakowskiej i przyjął święcenia kapłańskie 1999 r. w Krakowie. W 2005 r. ukończył studia na Papieskim Uniwersytecie „Antonianum” w Rzymie, pod kierunkiem rektora tej uczelni, prof. Johannesa B. Freyer. Jest autorem wielu artykułów poświęconych osobie i duchowości włoskiego Stygmatyka. Wykłada teologię duchowości i historię zakonu dla WSD Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, a także wykłada dla nowicjuszy i postulantów. Znany jest również ze swej działalności rekolekcyjnej i kaznodziejskiej. Od 1 lipca 2018 roku pracuje w Domy Rekolekcyjnym w Tenczynie jako jego wikary i wicedyrektor.


br. Roman Rusek, ur. 1961, święcenia kapłańskie 1988; po święceniach przez rok pracował jako katecheta młodzieży i wychowawca braci kleryków w Krakowie. W latach 1989-93 odbywał studia w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim. Po powrocie do Polski przez dwa lata był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego Braci Kapucynów w Krakowie. W latach 1995–2000 pełnił posługę mistrza nowicjatu w Sędziszowie Małopolskim. W latach 2000–06 był przełożonym wspólnoty i proboszczem parafii w Pile. W latach 2006–08, na prośbę bpa Kazimierza Nycza, podjął posługę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W czasie tej posługi obronił też doktorat z teologii duchowości na Uniwersytecie Szczecińskim. Następnie był przełożonym wspólnoty i proboszczem parafii w Kielcach. Po krótkim pobycie we Wrocławiu podjął w latach 2011–14 posługę duszpasterza Polonii w Wiedniu. Po powrocie z Austrii pracował przez rok w Stalowej Woli. Od lipca 2015 w Domu Rekolekcyjnym w Tenczynie. Jest krajowym asystentem Grup Modlitwy Ojca Pio.


br. Piotr Kwiatek,


1 lipca opuścili wspólnotę i zostali przeniesieni: br. Szymon Mrowiec do Stalowej Woli - Rozwadowa, a br. Kazimierz Kawalec do Krakowa Olszanicy.


 

Nasz adres

  • Dom Rekolekcyjny św. Franciszka z Asyżu - Bracia Kapucyni
  • Tenczyn 444, 32-433 Lubień
  • tel. +48 18 268 23 63, kom. +48 798 587 362
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konto: KBS oddział Pcim, nr 68 8591 0007 0230 0000 0169 0002

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…