Wydrukuj tę stronę

Jak dojechać

 

Dojazd do Tenczyna jest stosunkowo prosty. Tenczyn znajduje się w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem, 50 km od Krakowa i 50 km od Zakopanego.

Jeśli jedziemy własnym samochodem, to z Krakowa należy jechać w kierunku na Chyżne, Zakopane, wjeżdżając na drogę szybkiego ruchu E7. Przejeżdżamy przez powiatowe miasto Myślenice, a następnie kontynuujemy przez Stróżę, Pcim i Lubień. W Lubniu kończy się droga szybkiego ruchu i po około 600 m po lewej stronie drogi znajduje się stacja benzynowa LOTOS. Należy skręcić w lewo przed tą stacją i po 300 m dojedziemy do bramy prowadzącej na podwórko Domu Rekolekcyjnego, obok kościoła (po lewej stronie drogi).

Można też dojechać do nas autobusami lub busami relacji Kraków - Rabka, Kraków - Jabłonka, Kraków - Zakopane. Jeśli chodzi o autobusy relacji Kraków - Zakopane, należy się upewnić u kierowcy czy zatrzymuje się na przystanku Lubień-Lubień. Jest to ostatni przystanek w Lubniu, przed samym Tenczynem, a równocześnie pierwszy w Tenczynie (Tenczyn Dolny).

Życzymy szczęśliwej podróży.

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…